.Поставьте глаголы  во времена настоящее простое ,прошедшее простое, будущее простое,прошедшее длительное. a)With whom kate usually (to dance) at the parties ?,b)With whom Kate (to dance) at the party now?c)With whom Kate (to d...

.Поставьте глаголы  во времена настоящее простое ,прошедшее простое, будущее простое,прошедшее длительное.  a)With whom kate usually (to dance) at the parties ?, b)With whom Kate (to dance) at the party now? c)With whom Kate (to dance) at the party last friday? d) With whom Kate (to dance) at the party next time? Пожалуйста напишите по яснее!!!! Заранее спасибо!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.-dance 2.-dancing 3.-danced 4.-will dance