Поставьте инфинитив глагола в нужную форму. Образуйте отрицательные и вопросительные предложения. 1. They (to read) many articles in English. 2. My daughter (to eat) cakes with pleasure. 3. My brother (to work) on Monday. 4. Th...

Поставьте инфинитив глагола в нужную форму. Образуйте отрицательные и вопросительные предложения. 1. They (to read) many articles in English. 2. My daughter (to eat) cakes with pleasure. 3. My brother (to work) on Monday. 4. They (to go) to the country in spring. 5. My mother (to live) in Rostov-on Don.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
лучше бы дали 30 баллов) а мы та должны помогать а вы даете маленький балл?!