Поставьте правильно слова в предложениях (первые два я начала делать, проверьте плиз) 1. Television is a fast means spreading of news and information. 2. Commercial TV programmes mostly entertainment broadcast station 3. educat...

Поставьте правильно слова в предложениях (первые два я начала делать, проверьте плиз) 1. Television is a fast means spreading of news and information. 2. Commercial TV programmes mostly entertainment broadcast station 3. education \ focuses \ on \ and \ Public \ usually \ culture
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Правильно 2. Сommerical programmes mostly entertainment TV broadcast station. 3. Public usually focuses on education and culture