Поставьте предложения в отрицательную и вопросительную формы. 1. Granny is making a plum-cake; 2. My parents are drinking coffee now; 3. I am listening to music.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Is granny making a plum-cake? Granny isn't making a plum-cake 2) Are parents drinking coffee now? My parents aren't drinking coffee now. 3) Am I listening to music? I am not listening to music.
Гость
Granny isnt making plum-cace. Is granny making plum-cace? My parents arent drinking coffee now. Are my parents drinking coffee now? im not listening to music. Am I listening to music?