Поставьте предложения в отрицательную и вопросительную формы (Present Simple) 1)Every Saturday I go swimming with my friends 2)You never win your brother 3)My marbles are always with me 4)He paints very well

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Every Saturday I don't go swimming with my friends.     Do I go swimming with my friends every Saturday? 2) здесь и так отрицание (never - никогда), что нужно сделать? 3) My marbles aren't with me.     Are my marbles always with me? 4) He doesn't paint very well.     Does he paint very well?