Поставьте следующие неправильные глаголы в Past Simple: to give, to take, to come, to make, to meet, to read, to send, to spend, to say, to have, to see, to find, to understand, to write, to put, to go, to show, to speak, to k...

Поставьте следующие неправильные глаголы в Past Simple: to give, to take, to come, to make, to meet, to read, to send, to spend, to say, to have, to see, to find, to understand, to write, to put, to go, to show, to speak, to know, to buy, to think, to sing, to sit, to eat, to drink, to learn, to build
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
give-gave take-took come-came make-made meet-met] read-read send-sent spend-spent say-said have- had see-saw find-found understand-understood write-wrote put-put go-went show-showed speak-spoke know-knew buy-bought think-thought sing-sang sit-sat eat-ate drink-drank learn-learnt build-built