Поставьте следующие предложения в вопросительную и отрицательную формы: 1)Some people are reading. 2)Joey has been to Moscow. 3)We have just met an American boy 4)I have been waiting tsis holiday for so long

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Are some people reading? 2. Has Joey been to Moscow? 3. Have we just met an American boy? 4. Have I been waiting this holidays for so long?