Поставьте в нужной форме слово bring в предложении: B4 I remember my first day of school in detail. It was a nice bright September morning when my mum _______ me to a large school ground. There werе lots of kids and parents th...

Поставьте в нужной форме слово bring в предложении: B4 I remember my first day of school in detail. It was a nice bright September morning when my mum _______ me to a large school ground. There werе lots of kids and parents there. BRING
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I remember my first day of school in detail. It was a nice bright September morning when my mum (brought) me to a large school ground. There werе lots of kids and parents there. BRING