Поставьте вопросы к выделенным словам 1)WE often have DICTATIONS in class 2)THEY do a lot of exercises AT HOME WE are having OUR ENDLISH now

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Who ofthen have dictations in class? What do you have in class? 2) Who do a lot of exercises at home? Where do they (do) a lot of exercises? 3) Who is having English now? Если «Our English» выделено как раздельное: Whose English are you having now? What are you having now? Если нет: What are you having now? Если не написано/не понятно, как, то лучше бери второй вариант))