Поставьте все типы вопросов (общий, специальный, разделительный и альтернативный) к следующему предложению. High economic growth creates higher levels of income.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
General question: Does high economic growth create higher levels of income? Special question: What does high economic growth create? Disjunctive question: High economic growth creates higher levels of income, doesn't it? Alternative question: Does high economic growth create higher or lower levels of income?