Построить предложения в Present Continios: 1) предложения в + 2) общ? 3) алтернативн? 4)спе

Построить предложения в Present Continios: 1) предложения в + 2) общ? 3) алтернативн? 4)спец.? 5)+,-? 6)-,+? 7)-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) + She is doing her homework. 2) общ? Is she doing her homework? 3) алтернативн? Is she doing her homework of watching TV? 4) спец.? What is she doing? 5) +,-? She is doing her homework, isn't she? 6) -,+? She is not doing her homework, is she? 7) - She is not doing her homework.