Пожалуйста помогите перевести на русский!!! 1st-first. 2nd-second. 3rd-third. 4th-fourtn. 5th-fifth. 6th-sixth.

Пожалуйста помогите перевести на русский!!! 1st-first. 2nd-second. 3rd-third. 4th-fourtn. 5th-fifth. 6th-sixth.7th-seventh. 8th-eighth. 9th-ninth. 10th-tenth. 11th-eleventh. 12th-twelfth. 13th-thiurteenth. 14th-fourteenth. 15th-fifteenth. 16th-sixteenth. 17th-sevrnteenth. 18th-righteenth. 19th-nineteenth. 20th-twentieth . 21th-twenty-first.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Первый, второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой и так далее до двадцати одного. Удачи)