ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ !!! Составьте предложения, используя сложное дополнение: 1) t

ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ !!! Составьте предложения, используя сложное дополнение: 1) they/Nick/ to invite/ them to their hotel / expect 2)want / me / to play by card / shop assistant. 3) not to come so late / her parents / want Kate 4)her sister / Ann / to try a dress on / would like
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) They expect Nick to invite them to their hotel. 2) The shop assistant wants me to pay by card. 3)  Kate's parents do not want her to come so late. 4) Ann would like her sister to try the dress on.