ПОЖАЛУЙСТА!!! 10 предложений по английскому!!! 5 предложений в отрицательной форме с don't, 5 предложений утвердительных с doesn't.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I dont play football  I dont eat meat I dont sing song I dont see it I dont like it  My mum doesnt have time  My dog doesnt eat banana He doesnt swim in the swimming pool  She doesnt like it She doesnt play in computer game