Пожалуйста кто знает английский помогите! Paraphraze the following words and expressions and explain meanings. fellow citizens courtroom; prejudice, to deal thoroughly with the cases, to exempt from jury service; to meet som...

Пожалуйста кто знает английский помогите! Paraphraze the following words and expressions and explain meanings. fellow citizens courtroom; prejudice, to deal thoroughly with the cases, to exempt from jury service; to meet some requirements; impartial decision; to be available for case; legal issues, common sense, to select at random, eligible for service; to have one's civil rights restored, to be excused from jury service; to accommodate a witness; delays during trial.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Paraphraze наступні слова і вирази і пояснити сенс.співгромадяни в залі судового засідання;упередження, ретельно розібратися зі справами,звільнити від служби присяжних засідателів;щоб задовольнити деякі вимоги;неупереджене рішення;бути доступним для випадку;правові питання,здоровий глузд,для вибору у випадковому порядку,право на отримання послуг;мати один цивільні права відновлені,звільнити його від служби присяжних;для розміщення свідка;затримки під час судового розгляду.
Гость
Paraphraze следующие слова и выражения и объяснять смысл. сограждане суда ущерба, чтобы тщательно разобраться с случаях, освободить от обслуживания жюри; для удовлетворения определенных требований; беспристрастное решение; должен быть доступен для дела; правовые вопросы, здравый смысл, чтобы выбрать наугад, право на обслуживание; чтобы иметь гражданские права восстановлены, чтобы быть освобожден от работы в жюри; чтобы разместить свидетеля; задержки в ходе судебного разбирательства