Пожалуйста люди прошу вас помогите Be ready to talk about a russian newspaper. use the questions as a plan. 1.what kind of newspaper is it? 2.do you buy it or borrow it from someone? 3.how reliable is the informstion in it? 4.w...

Пожалуйста люди прошу вас помогите Be ready to talk about a russian newspaper. use the questions as a plan. 1.what kind of newspaper is it? 2.do you buy it or borrow it from someone? 3.how reliable is the informstion in it? 4.what does the newspaper write about? 5.are there a lot of photos and intriguing headlines in it? 6. what kind of people read it? 7.why is it interesting for you?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Будьте готовы говорить о российской газете. используйте вопросы в качестве плана. 1.what вид газеты - он? 2.do Вы покупаете его или одалживаете его от кого-то?3.how надежный informstion в нем? 4.what газета пишет о? 5.are там много фотографий и интригующих заголовков в нем? 6. какие люди читают его? 7.why действительно ли это интересно для Вас?