Пожалуйста напишите мини сообщение на английском языке о профессии врача с переводом.Срочноооооо....

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
the doctor is a noble profession. it's true vocation. to become a doctor you need to understand the medications, the human anatomy. doctors help all: young children, adults, elderly. All ever get sick