Пожалуйста напишите сочинение на тему "Сан Нана" на чеченском языке!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сан хьоме Нана!Ирсе хуьлда хьо, х1ай сан хьоме Нана! Ахь тхуна дина дика декхалур дац тхоьга цкъа а. Къинхетаме Аллах1а бойла хьуна хаза бекхам.Ахь кегий долуш тхох къинхетам баре терра, Дала бойла хьох къинхетам. Ала лаьа, хьох лаьцна хаза дешнаш: хьо тхуна ч1ог1а дукхаезаш хилар, х1ай Нана, ахь хьегна къа а оха дицдийр цахилар.Хьайн могшалла ца кхоош тхо кхиийра ахь: кхо йиший, ворх1 ваший. Т1ехь а, когахь а эшна ца лелла, мацалла ца гина. Лула-кулахь саг1а доккхуш боккхучу ене къайлах са ца таситий. Тхуна жижиг яй баккха таро карайора хьуна гуттара.Доьналла долуш хилла хьо. Йоза-дешар долуш а яра хьо.