Пожалуйста очень срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Переведите: 1)Официант: Здравствуйте , готовы ли вы заказывать? Марк: Нет ,спасибо мы ждем друга. Официант: Хорошо. (Прошло какое-то время) Официант: Что бы вы хотели есть ? Ма...

Пожалуйста очень срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Переведите: 1)Официант: Здравствуйте , готовы ли вы заказывать? Марк: Нет ,спасибо мы ждем друга. Официант: Хорошо. (Прошло какое-то время) Официант: Что бы вы хотели есть ? Марк: Я хотел бы пиццу с тунцом и луком, пожалуйста. Официант: Нетели бы вы также салат? Марк: Да , пожалуйста. Официант: Вы хотели бы выпить ? Марк: Да, пожалуйста. Я хотел бы пиво . Официант: Вы хотели бы большое , среднее или маленькое? Марк: Я хотел бы среднее , пожалуйста. Официант: * записывает заказ и обращается к другому клиенту* Чего вы хотели бы ? Диана: Я хотела бы стейк с жареным картофелем, пожалуйста. Официант: Чего вы хотите выпить ? Диана: Я хотела бы минеральную воду, пожалуйста. Официант: Вам натуральную или газированную ? Диана: Мне газированную, пожалуйста. Официант: * обращается к пришедшему * Чего бы вы хотели заказать? Том: Мне бифштекс с вареными или жареными овощами и стакан красного итальянского вина, пожалуйста. Официант:Не хотели бы вы также кусочек торта , фруктовую Македонию или мороженное ? Марк: Да , я хотел бы кусочек яблочного торта, пожалуйста. Диана: Мне Македонию, пожалуйста. Том: Нет , спасибо.Я ничего не хочу. Официант: Благодарю. ( прошло какое-то время) Марк: Сколько всего ? ( денег) Официант: С вас 54,5 фунта . Марк : Вот они. Официант: Спасибо, до свидания. Марк: Очень дорого!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Waiter: Hello , are you ready to order? Mark: No ,thanks, we're waiting for a friend. Waiter: All Right. (Took some time) Waiter: What would you like to eat ? Mark: I would like a pizza with tuna and onions, please. Waiter: Heifers would you a salad? Mark: Yes , please. Waiter: would You like to drink ? Mark: Yes, please. I would like a beer . Waiter: would You like a large , medium or small? Mark: I would like higher , please. Waiter: * writes the order and turns to another customer* What would you like ? Diana: I'd like steak with fried potatoes, please. Waiter: What do you want to drink ? Diana: I'd like some mineral water, please. Waiter: are You natural or carbonated ? Diana: I soda, please. Waiter: * turns to the visitor * What would you like to order? Tom: steak with boiled or roasted vegetables and a glass of red Italian wine, please. Waiter:would you like a piece of cake , fruit or ice cream Macedonia ? Mark: Yes , I would like a piece of Apple cake, please. Diana: I Macedonia, please. Tom: No , thank you.I don't want anything. Waiter: Thank You. ( took some time) Mark: How many ? ( money) Waiter: you 54.5 lb . Mark : Here they are. Waiter: Thank you, goodbye. Mark: Very expensive!
Гость
1) Waiter: Hello, are you ready to order?Mark: No, thank you, we are waiting for a friend.Waiter: Good.(It's been a while)Waiter: What would you like to have?Mark: I would like a pizza with tuna and onions, please.Waiter: Would you also  did not want salad?Mark: Yes, please.Waiter: Would you like a drink?Mark: Yes, please. I'd like a beer.Waiter: Would you like a large, medium or small?Mark: I would like to mean, please.Waiter: * records the order and refers to another client * What would you like?Diana: I would like steak and chips, please.Waiter: What do you want to drink?Diana: I'd like a mineral water, please.Waiter: You natural or sparkling?Diana: I soda, please.Waiter: * turns to who came * What would you like to order?Tom: I am a steak with boiled or fried vegetables and a glass of red Italian wine, please.Waiter: Would you as a piece of cake, fruit or ice cream Macedonia?Mark: Yes, I'd like a piece of apple pie, please.Diana: I Macedonia, please.Tom: No, I do not want anything spasibo.Ya.Waiter: Thank you.(It took a while)Mark: How many? ( money)Waiter: That will be 54.5 pounds.Mark: That's it.Waiter: Thank you, goodbye.Mark: Very expensive!