Пожалуйста переведите эти предложения.Now do l look after hamsters?You must have a home for trem you must keep their home clean and they mustn't get cold .Your mustn't hurt theem . You must hold them like this .You must gime t...

Пожалуйста переведите эти предложения.Now do l look after hamsters?You must have a home for trem you must keep their home clean and they mustn't get cold .Your mustn't hurt theem . You must hold them like this .You must gime them food and water to drink
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Как я ухаживаю за хомяками? У тебя должен быть дом для них, ты должен держать их дом в чистоте, и они не должны мерзнуть. Ты не должен обижать их. Ты должен держать их так. Ты должен давать им еду и воду для питья.