Пожалуйста помоги мне сделать английский Я тебя прошу пожалуйста номер 9 я девочка

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello! My name is .... . I can speak English a bit. I like to help my friends with their English lessons. Five days a week I go to school. Every morning I have to get up early. In the morning I cook breakfast by myself. Then I go to school. Every day I have 5 or 6 lessons. After my lessons I go home. At home I have lunch. Then I do my homework. In the evening I like reading books and watching TV. Every evening at 7 o'clock I walk my dog out. On Friday evenings I sometimes go out with my friends.