ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!! 5 ТИПОВ ВОПРОСОВ К ДВУМ ПРЕДЛОЖЕНИЯМ В ТАКОМ ПОРЯДКЕ: общий, альтернативный, вопрос батарейка(хвостик), специальный и к подлежащему. 1) We saw lots of adverts for variety shows and comedy shows/ 2) The...

ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!! 5 ТИПОВ ВОПРОСОВ К ДВУМ ПРЕДЛОЖЕНИЯМ В ТАКОМ ПОРЯДКЕ: общий, альтернативный, вопрос батарейка(хвостик), специальный и к подлежащему. 1) We saw lots of adverts for variety shows and comedy shows/ 2) They enjoy watching funny sketches.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did you see lots of adverts for variety shows and comedy shows? Did you see lots of adverts for variety shows and comedy shows or not? We saw lots of adverts for variety shows and comedy shows,didn't we? What did you see? Who did see lots of adverts for variety shows and comedy shows?