Пожалуйста помогите!!! Это очень просто: 1) Sam hasnt arrived ... London yet 2) He has jast explainet it ... us 3) He has tired ... working in the garden Из этих предлогов: To on of by in at Прошу, важно жизненно!!!!! Скоре...

Пожалуйста помогите!!! Это очень просто: 1) Sam hasnt arrived ... London yet 2) He has jast explainet it ... us 3) He has tired ... working in the garden Из этих предлогов: To on of by in at Прошу, важно жизненно!!!!! Скорее! Не поленитесь, помогите мне!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Sam hasn't arrived in London yet. 2) He has just explained it to us. 3) He has tired of working in the garden.