ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ. Переведите на русский язык. August is the last summer month , it is the end of summer. Sometimes it is cool. In August but there are many mush - rooms, berries and fruits in August.The birds prepare to fly ...

ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ. Переведите на русский язык. August is the last summer month , it is the end of summer. Sometimes it is cool. In August but there are many mush - rooms, berries and fruits in August.The birds prepare to fly to the South.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Август - последний месяц лета, его конец. Иногда в это время бывает холодно. В августе растёт много грибов, ягод и фруктов. Птицы готовятся улететь на юг.
Гость
Август это последний месяц лета,его конец.Иногда в это время бывает холодно.В августе растет много грибов,ягод и фруктов.Птицы готовятся улетать на юг.