Пожалуйста помогите перевести предложения !!!!! Очень срочно !!!!! 1) Мы были в многоквартирном доме 2)У них была зарплата 3)Он был полецейским 4)Она была на конкурсе 5)Она музыкант 6)Вы студенты?-Да. 7)Вы были в колледже вч...

Пожалуйста помогите перевести предложения !!!!! Очень срочно !!!!! 1) Мы были в многоквартирном доме 2)У них была зарплата 3)Он был полецейским 4)Она была на конкурсе 5)Она музыкант 6)Вы студенты?-Да. 7)Вы были в колледже вчера?-Нет. 8)Он учёный 9)Он был в институте вчера 10) Он был в институте вчера?-Нет. 11)Машина на улице 12)Машины не было вчера 13)Машины были на улице вчера?- Нет, не были 14) Машина была на улице вчера?- Нет, не была
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. we were at the block of flats. 2. they have got salary. 3. he was a policeman. 4. she was at the competition. 5. she is a musician. 6. are you a student? yes, I am. 7. were you at the college yesterday? no, l wasn't. 8. he is a scientist. 9. he was in the institute yesterday. 10. was he in the institute yesterday? no, he wasn't. 11. the car is outside. 12. there was not a car yesterday. 13. were there cars outside yesterday? no, there weren't. 14. was there a car outside yesterday? no, there wasn't.