Пожалуйста помогите прошу Вас! (Find the odd word in each line.a) a bottle, a can, a packet, a top;b) cake, scone, bread, milkc) a table, a timetable, a bed, a chaird) a hospital, a school, a worker, a bank

Пожалуйста помогите прошу Вас! ( Find the odd word in each line. a) a bottle, a can, a packet, a top; b) cake, scone, bread, milk c) a table, a timetable, a bed, a chair d) a hospital, a school, a worker, a bank
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a) a packet b) milk c) a timetable d) a worker