Пожалуйста, проверьте правильно ли написала Скажу сразу, что писала сама без словаря и переводчика.At the Sunday we went to museum with our teacher. In middle of the museum stood a big dino's skeleton. When we came museum, teac...

Пожалуйста, проверьте правильно ли написала Скажу сразу, что писала сама без словаря и переводчика. At the Sunday we went to museum with our teacher. In middle of the museum stood a big dino's skeleton. When we came museum, teacher warned us. But we didn't hear her and broke a skeleton. Before this, a teacher blamed us
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Есть некоторые не точности !  Im middle of museum stood a big dino's skeleton. Было бы точнее и проще написать : And we broke the statue.  Before this, a teacher blamed us. Тут тоже не понятность . Напиши так : and the teacher scolded us! Удачной учёбы ;3
Гость
On the Sunday A big skeleton of dinosaur stood in middle of museum (обрати,пожалуйста внимание на прямой порядок слов в английском языке) Лучше сказать: wnen we entered the museum, the teacher warned us not to touch the exhibits (почитай про правильноеупотребление артиклей) Therefore, the teacher blamed us ( "before this" означает "перед этим")