Пожалуйста сделайте задания. Задание 7 .1 2 . Раскройте скобки и поставьте глаголы в Present Perfect Continuous. 1. Recently, I (feel) really tired. 2. She (watch) too much television lately. 3. He (work) a lot lately. 4. Mary ...

Пожалуйста сделайте задания. Задание 7 .1 2 . Раскройте скобки и поставьте глаголы в Present Perfect Continuous. 1. Recently, I (feel) really tired. 2. She (watch) too much television lately. 3. He (work) a lot lately. 4. Mary (feel) a little depressed. 5. Lisa (not/practice) her English. 6. What he (do) last month?Travelling 199 7. She (study) at that University for three years. 8. What you (do) for the last 30 days? 9. Peter (teach) at the University since June. 10. We (wait) here for over two hours! 11. Why she (not/attend) her lectures for the last two days? 12. They (talk) for the last hour.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)have been feeling;2)has been watching;3)has been working;4)has been feeling;5)hasn't been practicing;6)has been doing;7)has been studing;8)have been doing;9)has been teaching;10)have been waiting;11)hasn't been attending;12)have been talking