Пожалуйста срочно!!! 5 5 утвердительных предложений 5 отрицательных и 5 вопросительных. Английский язык в теме ,,Past Simpl Tense,,

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to read a book now  You are going to read a book now He, she, it going to read a book now We are going to read a book now They going to read a book now Am I going to read a book now? Are you going to read a book now? Is he,she, it going to read a book now? Are we going to read a book now? Are they going to read a book now? I am not going to read a book now You are not going to read a book now He, she, it is not going to read a book now We are not going to read a book now They are not going to read a book now Вот, лови! ;3:)