ПОЖАЛУЙСТА!!! СРОЧНО Lions_____during the day. 1) doesn't sleep. 2) sleeps. 3) sleep. Koalas___water 1) drinks 2) don't drink 3) doesn't drink. Insects___gardens clean. 1) keeps 2) doecn't keep 3) keep Humans___in trees. 1) don...

ПОЖАЛУЙСТА!!! СРОЧНО Lions_____during the day. 1) doesn't sleep. 2) sleeps. 3) sleep. Koalas___water 1) drinks 2) don't drink 3) doesn't drink. Insects___gardens clean. 1) keeps 2) doecn't keep 3) keep Humans___in trees. 1) don't live 2) doesn't live 3) lives A giraffe___leaves from trees 1) eat 2) don't eat 3) eats
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 sleep 2 don`t drink 3 keep 4 don`t live 5 eats
Гость
1)sleep 2)don't drink  3)keep 4)don't live  5)eat