Пожалуйста.Поставьте предложения в вопросительную и отрицательную формы. 1. We had a good day fishing in a lake. 2. Many large American cities have Thanksgiving Day parades. 3. You will have a little surprise on your birthday.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did we have a good day fishing ina lake? How many American cities have Thanksgiving Day parades? Will you have a little surprise on your birthday?