Пожалуйсто переведите текст: Martin:We want to have a party this month. Could we arrange a date and time right now? Ann:Of course,we can.What if we have it tomorrow at 5? Jim:Sorry,but I can`t. I have arranged(условился) to go ...

Пожалуйсто переведите текст: Martin:We want to have a party this month. Could we arrange a date and time right now? Ann:Of course,we can.What if we have it tomorrow at 5? Jim:Sorry,but I can`t. I have arranged(условился) to go to the dentist at 5 p.m. Martin:I`m afraid I have arranged to meet my tennis partner tomorrow afternoon. Ann:What about next Friday at five? Jim: All right. Martin:Now we can decide how to organise the party,can`t we ? Jim:Yes.Dan and I will be responsible for the music. Ann: Helen and I will be responsible for the sandwiches. We are good cooks,aren`t we ? Martin:Yes,Definitely.Maggy and I will be responsible for the sweets the. Ann:And you, boys?You can arrange the tables,can`t you?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
мартин:мы хотим вечеринку в этом месяце, можете договориться о дате  сейчас? аня:конечно, можем. что, если завтра в 5? джим: простите, я не могу. я договорился пойти к стоматологу в пять. мартин:я боюсь, что договорился встретиться с партнёром по тенннису завтра в полдень аня: что насчёт следующей пятницы в 5? джим: хорошо мартин:сейчас мы можем решить, как организуем вечеринку, не так ли? джим:конечно, дэн и я ответственны за музыку аня:хелен и я ответственны за бутерброды. мы хорошо готовим, не так ли? мартин:да, определённо. мзгги и я ответственн