Пожалуйсто помогите: нужно вставить i put on или i wear и названия одежды: Образец; When i go for a walk, i put on jeans and a T-shirt. Что надо сделать; When i go for a walk-When i go to school - When we have a picnic - On my ...
Пожалуйсто помогите: нужно вставить i put on или i wear и названия одежды: Образец; When i go for a walk, i put on jeans and a T-shirt. Что надо сделать; When i go for a walk-When i go to school - When we have a picnic - On my birthday
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When I go for a walk, i put on shorts and red shirt. When I go to school i put on pants,shirt and jacket. When we have a picnic,I wear a T-shirt and jeans. On my birthday I wear a white shirt and black pants.
Гость
When I go to school, I put on my uniform and boots. When I have picnic, I wear light clothes. On my birthday I put on beautiful costume. When I go for a walk, I put on shirt.