Правильные и неправильные глаголы: to put, to coop, to leave, to sing, to count, to begin, to start, to speak, to turn, to wash, to hear, to explore, to know, to tell, to rise.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Правильные:to coop, to count, to start, to explore, to turn, to wash.Неправильные: to put,to leave, to sing,to begin,to speak,to hear, toknow, to tell, to rise.