Прчтите характеристики и напишите их в порядке их важности для хорошего учителя.Объясните любимые пять из них  так,как показано в примере. характеристики: 1.firm 2.self-confident 3.strict 4.enthusiastic about hia / her subject ...

Прчтите характеристики и напишите их в порядке их важности для хорошего учителя.Объясните любимые пять из них  так,как показано в примере. характеристики: 1.firm 2.self-confident 3.strict 4.enthusiastic about hia / her subject 5.helpful 6.understanding 7.tolerant 8.creative 9.energetic 10.encouraging 11.forgiving 12.self-controlled Пример:I think a teacher should be self-confident because he / she has very good knowledge of the subject.-Я думаю что учитель должен быть уверенным в себе ,потому что он хорошо знает свой придмет Помогите мне..
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-understanding- понимающий 2-creative- креативный 3-helpful- помогающий 4-enthusiastic -энтузиаст 5-energetic- энергичный 6- tolerant -толерантный 7- forgivig -всепрощающий 8- self-controlled -сдержанный 9- encouraging- поощрающий 10- firm -твердый 11- self-confident- самоуверенный 12- strict- строгий ---------------------------------------------------------------------------------------------- 1-I think a teacher should be creative because he\she has very interesting lesson. 2-I think a teacher should be understanding because he\she is close to his\her students. 3- I think a teacher should be tolerant because he\she shows good behaviour. 4- I think a teacher should be enthusiastic because he\she makes the material more fun to learn.  5- I think a teacher should be energetic because he\she has positive attitude.