Предложения разобрать по членам предложения (там есть дзеепрыметникавы зварот )На высушаных сонцам лясных палянах цвиу тольки жоуты святаянник. и слова разобрать по составу вот эти Зранку нястомны высушаны

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Святаяннік-дзейнік,цвіу-выказнік,жоуты-прыметнік,на высушаных сонцам лясных палянах -дзеепрыметникаыы зварот(подчеркивается как прыметник) Высушаны :суш корень,вы-прыстаука,ан-суфікс,ы-канчатак Нястомны:стом-корань,ня-прыстаука,н- суфікс,ы-канчатак