Предложениям подберите подходящие по смыслу главные предложения ех8

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I would go to Great Britain I would study English and Art I would have to get my passport and visa I would need to take my laptop, my telephone and my credit card I would have to buy a raincoat and an umbrella I would rather stay with a family to get more friendly environment I hope I wouldn't have any problems I would skype my parents