Предскажите что случилось с этими сказочными героями? Вставь в предложения глагол-помощник will и глаголы fly away, come. back .wear ,meet. sleep. help образец 1The fox ............kolobok (eat)-the fox will eat Kolobok 2 The...
Предскажите что случилось с этими сказочными героями? Вставь в предложения глагол-помощник will и глаголы fly away, come. back .wear ,meet. sleep. help образец 1The fox ............kolobok (eat)-the fox will eat Kolobok 2 The Snow Queen ...........with Kai 3 Little Red Riding Hood ..........a wolf 4 Elli .......to Kansas 5 Sleeping Beauty ...........for (в течение) one hundred years 6 This cat ........boots
Ответ(ы) на вопрос:
4 will fly away
5 will sleep
6 will wear
2 will meet
3 will help