Представь,что Тайни будет учиться в твоём классе в следующем учебном году.Посоветуй,как он должен вести себя  на уроках.You must sit at the desk,...in the lesson.You mustn"t talk with your friends,...

Представь,что Тайни будет учиться в твоём классе в следующем учебном году. Посоветуй,как он должен вести себя  на уроках. You must sit at the desk,...in the lesson. You mustn"t talk with your friends,...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You have to obey the teacher  You have to sit silently You have to raise a hand before leaving a class You shouldn't play You shouldn't rustle You shouldn't speak with the friends and schoolmates Так нормально?))