Преобразуйте слова,напечатанные заглавными буквами в конце строк,так,чтобы они лексически соответствовали содержанию предложений. 1) I ______ of your choice of college.APPROVE 2)The_______of our plane was very smooth.LAND 3)Hel...

Преобразуйте слова,напечатанные заглавными буквами в конце строк,так,чтобы они лексически соответствовали содержанию предложений. 1) I ______ of your choice of college.APPROVE 2)The_______of our plane was very smooth.LAND 3)Helen's native language is______UKRAINE 4)"What's your favourite food?" "I like ________food most of all." JAPAN 5)Thank you for this device, it is very ________USE 6)Alexander likes spending free time in a quiet and __________countryside. PEACE 7)Jenna is mean and cruel. I ______ her intentions. TRUST
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 aprove 2land 3 ucraine  4useful 5 japanese 6 peaceful 7trusted