При взаємодії з водою лужного металу масою 0,347 г виділився водень об'ємом 560 мл (н.у.). Який це метал?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Запишемо рівняння реакції   [latex]\displaystyle 2Me+H_2O\to Me_2O+H_2[/latex] Складемо пропорцію [latex]\displaystyle \frac{0.347}{2x}= \frac{0.56}{22.4} \\ \\ \\ x=6.94 [/latex] За таблицею Мендєлєєва це метал Li Відповідь: Li