Придумайте общий вопрос по английскому языку. Спасибо заранее!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
– Do you play tennis every week? – Yes, I do/No, I don’t.– Is he a good driver?  – Yes, he is/No, he isn’t.– Will we go to the restaurant tonight? – Yes, we will/No, we won’t.– Did she go to the disco yesterday? – Yes, she did/No, she didn’t.– Have you ever visited Poland? – Yes, I have/No, I haven’t.