Придумать 2 предложения с let and made переделать их в пассивный и потом в активный(эти же предложения)ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНА!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I let her do it. She was let to do it by me. He doesn't let her play games. She was not let to play games by him. I make her tell me this story. She was made to tell me this story by me. She makes me eat vegetables. I was made to eat vegetables by her.