Придумайте пожалуйста  сложные предложения со словами   Verbs:look,seem,feel,taste,sound,smell.appear,turn. Adjectives:good,wonderful nice.lovely,pleasant,unpleasant,anful.horrible.     на каждое слово надо 1 предложения! Помог...

Придумайте пожалуйста  сложные предложения со словами   Verbs:look,seem,feel,taste,sound,smell.appear,turn. Adjectives:good,wonderful nice.lovely,pleasant,unpleasant,anful.horrible.     на каждое слово надо 1 предложения! Помогите!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She looks like very good,because she is 23 years old.  I am seem that you love him!  тольок такие предложения..не могу сложные...
Гость
The Wonderful Sound of Millions of Voices, All Speaking at Once. A Good Look at Good Health. Aromatherapy – More than just nice smells I feel horrible. It's lovely pizza and lovely taste.  weather turned pleasant on Thursday. They may have an unpleasant appearance.