Придумайте предложения на английском с этими словами: 1)sports centre 2)sports club 3)sports jacket 4)sports car 5)sports fan 6)fine/talented sportsman 7) be good at/be fond of sport 8) do sports 9)watch sports 10)be sporty

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In my town there are many sports centers and sports club;You must do sports exercises to be sporty;Im a big fan of football ;Every day i wath many sports chanels ;when you want to ride in a sports car then please bring a sports jacket;If you sports fan like me so we can discuss all sports news ;She's very fond of Rugby