Приведите на англ 5.Его бабушка моложе дедушки. 6.Груши вкуснее яблок.7. Наша кошка меньше нашей собаки. 8. Мой брат моложе меня. 9. В прошлом году февраль был холоднее января.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
His grandma younger grandpa. Pears testier apples. Our cat smaller our dog.My brother younger me. In last year February was colder January.
Гость
5. His grandma is younger than grandpa. 6. Pears are taistier than apples. 7. Our cat is smaller than our dog. 8. My brother is younger than me. 9. In last year February was colder than January.