Привет! Нужна помощь с английским , необходимо перефразировать вопросы: 1. How much does it cost to park here? Преобразовываем в : Do you known... 2. What qualifications do I need? Преобразовываем в : I want to known... 3. Wha...

Привет! Нужна помощь с английским , необходимо перефразировать вопросы: 1. How much does it cost to park here? Преобразовываем в : Do you known... 2. What qualifications do I need? Преобразовываем в : I want to known... 3. What does this quotation mean? Преобразовываем в : Have you got any idea... 4. Where can I book the ticket? Преобразовываем в : I wonder... 5. What does that sign mean? Преобразовываем в : I wonder... 6. Where did you buy your computer? Преобразовываем в : Can't you remember... 7. Where does Dan go? Преобразовываем в : Have you got any idea... 8. Why were you crying? Преобразовываем в : I want to known...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do you know how much it costs to park here? 2. I want to know what qualifications I need. 3. Have you got any idea what this quotation means? 4. I wonder where I can book the ticket. 5. I wonder what this sign means. 6. Can't you remember where you bought your computer? 7. Have you got any idea where Dan goes? 8. I want to know why you were crying.