Привет,помогите написать сочинение по английскому языку на тему "Вред Телевизора"

Привет,помогите написать сочинение по английскому языку на тему "Вред Телевизора" Спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Everyone in his own life watched TV. The TV-set became very popular since last 80 years, but now it's changes with phones, computers and so on. Long watching TV can spoil your vision, evokes bondage. If you keep your health, you shouldn't watch television very much. Please, be careful.