Приветики всем! Помогите плиз напесать 5 вопросса про каждого известного человека англ-яз. + ответ. Зарание спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What in the name of Monroe, who is she? ответ: Her name is Marilyn, she is an American actress. 2. Who created the firm Chanel? ответ: French fashion - Coco Chanel. 3. What role was played by Daniel Radcliffe in the famous movie? ответ: Harry Potter  4. Who sings together with Nastya Kamensky? ответ: Potap  5. Who painted the Mona Lisa? ответ: Leonardo Da Vinci.