Привет,вот в этих предложениях нужно заменить 's на is и т.д What's this in English. Ken's got a new bicycle. Mary's on holiday in New Zealand. Gordon's teacher is from India. Jo's address is 7, Park Road , Birmingham .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What is this in English? Ken has got a new bicycle. Mary is on holiday in New Zealand. Gordon's teacher is from India. - здесь -'s заменить на is или has нельзя, так как это притяжательный падеж Jo's address is 7, Park Road , Birmingham.  - здесь -'s заменить на is или has нельзя, так как это притяжательный падеж